Darmowe konto bankoweBezpieczne konto bankowe

Korzystając z internetowego konta bankowego należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa - chodzi tu przecież o nasze pieniądze, do których nikt inny oprócz nas nie powinien uzyskać dostępu.

Logując się do bankowości internetowej, w miarę możliwości nie używajmy obcych komputerów, gdyż mogą być na nich wirusy lub programy szpiegujące. Dbajmy także o nasz komputer poprzez zainstalowanieKłódka symbolizująca zabezpieczenia bankowe programu antywirusowego, systematyczne skanowanie oraz aktualizacje oprogramowania. Przy połączeniu ze stroną banku upewnijmy się, czy połączenie jest szyfrowane (protokół SSL) - obok pasku adresu w przeglądarce powinna być widoczna zielona kłódka, a sam adres powinien rozpoczynać się od „https://”. Po skończeniu działań w bankowości internetowej, używaj przycisku „wyloguj”.

Nigdy nikomu nie udostępniaj swojego hasła, ani nie przechowuj go w miejscu łatwo dostępnym. Bank nigdy
w wiadomościach e-mail lub sms nie prosi o dane potrzebne do zalogowania się na konto bankowe - jeśli otrzymasz taką wiadomość, ktoś najwyraźniej próbuje wyłudzić Twoje dane
w ten sposób.

Stosując się do tych kilku podstawowych działań jesteśmy
w stanie niemal do zera zminimalizować ryzyko, iż ktoś niepożądany uzyska dostęp do naszego konta bankowego. Oczywiście bezpieczeństwo naszych oszczędności zależy także od drugiej strony - banków, jednak mają one świadomość zagrożeń i starają się dbać o bezpieczeństwo najlepiej jak potrafią.