Darmowe konto bankowe


5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

Zakładanie konta bankowego

Obecnie procedura zakładania konta bankowego została uproszczona, a formalności zostały zredukowane do minimum. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony. Plusem jest na pewno wygodaKomputer z dostępem do Internetu i szybkość założenia konta bankowego, minusem możliwość oszustw i naciągaczy wykorzystujących skradzione dane osobowe.

Jak założyć konto bankowe?

Kiedy już wybraliśmy dobry rachunek w banku (korzystając np. z porównania kont bankowych), możemy przystąpić do jego otwarcia. Zazwyczaj banki oferują kilka metod otwarcia konta. Najprostszą
i najszybszą jest wypełnienie formularza przez Internet
,
a następnie przelew weryfikacyjny ze starego konta bankowego, aby potwierdzić dane osobowe. Możemy w ten sposób szybko
i bezpiecznie założyć konto bankowe pod warunkiem, iż mamy jeszcze inne konto bankowe (które było zakładane na te same dane osobowe).

Jeśli nie mieliśmy wcześniej konta bankowego albo stare konto już zamknęliśmy, możemy wypełnić formularz online,
a formalności dopełnimy z kurierem
, który przyjedzie do nas z umową z banku i zweryfikuje naszą tożsamość. Jest to również wygodna metoda, nie musimy wychodzić nawet z domu, jednak musimy poczekać na kuriera (zobacz jak można otworzyć konto bez kuriera).

Trzecią, najbardziej tradycyjną i wciąż popularną opcją założenia konta bankowego jest wizyta w oddziale banku. Wszystkie formalności załatwiamy na miejscu z pracownikiem. Z pewnością jest to bezpieczniejszy sposób, jednak wiążę się z koniecznością wizyty w banku.

Jeśli chcemy zmienić konto bankowe, pamiętajmy aby za wcześnie (przed aktywacją nowego) nie zamykać starego konta
- może posłużyć nam do otwarcia nowego, a następnie możemy jeszcze przelać pozostałe środki na nowy rachunek bankowy.