Darmowe konto bankowe


4.8529411764706 1 1 1 1 1 Ocena 4.85 (34 Głosów)

Konto firmowe - porównanie ofert banków

Wybór rachunku firmowego w biznesie jest ważną sprawą - służyć on Właściciele firm zastanawiający się nad wyborem kontabędzie bowiem do wszelkich rozliczeń prowadzonych przez przedsiębiorstwo. Przelewy z kontrahentami, od klientów, rozliczenia z urzędem skarbowym czy ZUSem to tylko niektóre operacje, które nie ominą żadnego właściciela firmy. Warto zatem przyjrzeć się bliżej dostępnym ofertom kont bankowych dla firm
i wybrać konto spełniające nasze oczekiwania - to jedna z pierwszych decyzji właściciela firmy.

Darmowe konto firmowe jest rzadkością w przeciwieństwie do kont osobistych, jednak warto porównać opłaty gdyż w ujęciu rocznym wybór konkretnego konta może stanowić sporą różnicę finansową. W poniższym zestawieniu uwzględnione zostały najważniejsze kryteria takie jak opłaty za prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej, przelewy do US i ZUS. Jeśli chcesz skorzystać z AKTUALNEGO rankingu kont odwiedź stronę http://kontomania.pl/ranking-kont-firmowych

Porównywarka kont firmowych

Jak to działa?
Kolumny można sortować ze względu na różne kryteria. Część danych jest oznaczona gwiazdkami - oznacza to dodatkowe warunki, wyjaśnienie znajduje się pod tabelką. Po kliknięciu w logo banku dostępne są dodatkowe informacje na temat konkretnego konta bankowego. Z kolei kliknięcie w "Załóż konto" przeniesie Cię do formularza danego banku, w którym możesz otworzyć rachunek firmowy.

BankProwadzenieprzelew elixir / ZUS i
US
WpłataWypłataKarta debet.Linki do banków
Logo konta bankowego w Alior Banku 0*/25 0 /0 6, 0.4%
6, 0.3%
3 Załóż konto
Logo konta bankowego w Banku BPH 0*/10 1 /0 5, 0.5%
10, 0.5% 15 Załóż konto
Logo konta bankowego w Smart Banku 0 0 /0 brak*
0* 0 Załóż konto
Logo konta bankowego w Biz Banku 0*/20 0 /0 5, 0.5%
4, 0.16%
0*/5 Załóż konto
Logo Deutsche banku 0 0 /0 0
0
0*/3.50 Załóż konto
Logo konta bankowego w Idea Banku 0 0 /0 0
5, 0.3%
0*/4.99 Załóż konto
Logo konta bankowego w ING Banku Śląskim 0*/9 0,90* /0 10, 0.5%
10, 0.5%
0*/7 Załóż konto
Logo konta bankowego w banku Inteligo 0 1 /0 0 0
0*/4 Załóż konto
Logo konta bankowego w Mbanku 0* /9
1,5 /0 9, 0.5%
9, 0.5%
0*/5 Załóż konto
Logo konta bankowego w Volkswagenbanku 0 0 /0 10
10
0* Załóż konto


Objaśnienia:

  • Prowadzenie - opłata za otwarcie i prowadzenie konta. W przypadku gdy obok wartości "0" pojawiła się gwiazdka, oznacza to iż trzeba spełnić pewne warunki, aby nie ponieść opłaty. Najczęściej takim warunkiem jest łączny wpływ miesiącu powyżej jakiejś kwoty (np. 2000 złotych) oraz wykonanie przelewu do ZUS i US. Jeśli warunki danego banku nie są spełniane, pobierana jest opłata widoczna obok wartości zerowej.
  • Przelew elixir/ZUS i US - koszty przelewu w PLN do innego krajowego banku (zleconego przez Internet) oraz koszt przelewu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz urzędu skarbowego. Gwiazdka: Bank ING nie pobiera opłat jeśli konto jest aktywne (warunek taki sam jak dla zwolnienia z opłat za prowadzenie konta).
  • Wpłata - wpłata gotówkowa w oddziale banku. Opcjonalnie są dostępne w niektórych bankach wpłaty we wpłatomatach. Pierwsza kwota oznacza minimalną opłatę, która jest pobierana za wypłatę, druga liczba to prowizja z wypłaconych środków określona procentowo, część banków jej nie stosuje. Gwiazdki: bank Smart nie ma stacjonarnych oddziałów - zasilenie konta możliwe z konta w innym banku lub poprzez wpłatę w placówce pocztowej lub podobnej.
  • Wypłata - wypłata gotówkowa w oddziale. Pierwsza wartość określa minimalną opłatę, druga stawkę procentową od wpłacanej sumy. Duża część banków oferuje wypłaty z bankomatów za pomocą karty płatniczej, jest to tańsza opcja. Gwiazdka: Wypłata gotówki w banku Smart możliwa tylko za pomocą bankomatu.
  • Karta - opłata miesięczna za posiadanie karty płatniczej - debetowej do konta. Większość banków wydaje ją automatycznie do każdego konta. Gwiazdki: w przypadku gdy nie są spełnione pewne określone przez bank warunki, jest pobierana opłata widoczna obok zerowej kwoty. Warunek ten najczęściej dotyczy miesięcznej sumy płatności kartą (np. 400 złotych), po której następuje zwolnienie z opłat. Volkswagen Bank nie pobiera opłaty za posiadanie karty, natomiast opłata za jej wydanie wynosi 50 złotych.

Aby zobaczyć szczegóły danej oferty kilknij logo banku lub przycisk załóż konto, Bank oferujący darmowe konto firmoweaby przejść bezpośrednio do formularza zakładania konta w danym banku.

Darmowe konto firmowe - istnieje?

Właściciele firm dążą do zminimalizowania kosztów, zwłaszcza tam gdzie nie ucierpi na tym jakość ich działalności, wybór konta bankowego z pewnością jest momentem w którym warto przeanalizować oferty, gdyż suma rocznych opłat za konto może znacznie się różnić w zależności on naszych potrzeb i możliwości. Co prawda całkowicie bezwarunkowo darmowego konta firmowego nie ma w porównywarce, jednak przy optymalnym wyborze można zminimalizować pobierane opłaty i dzięki temu przykładowo przeznaczyć więcej pieniędzy na rozwój biznesu.