Darmowe konto bankowe


4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (12 Głosów)

Konto osobiste ING

ING Bank Śląski dla klientów indywidualnych szukających konta bankowego ma ofertę Konta z Lwem Direct. Darmowe jest prowadzenie konta, przelewy, wypłata z bankomatów w Polsce. Warunkowo z opłaty jest zwolnione użytkowanie karty - musimy jednak wydać przynajmniej 100 zł tą drogą, aby uniknąć prowizji w wysokości 7 złotych.

Wpłata gotówki na konto w oddziale banku to koszt 9 zł, jednak wpłata poprzez wpłatomast jest darmowa. Warto wspomnieć o promocji w ING - jeśli założysz konto osobiste Direct do 18 maja 2015 roku, a do 16 października 2015 roku wydasz kartą 1000zł, otrzymasz 100zł w prezencie.

Zalety:strona internetowa logowania ing

  • prawie wszystkie operacje potrzebne dla typowego użytkowania konta są darmowe;
  • promocja - można łatwo otrzymać prezent 100 złotych.

Wady:

  • warunkowa opłata za kartę debetową.

Załóż Konto Direct

 

Konto firmowe ING

Pod względem opłat, rachunek firmowy proponowany przez ING (Konto Direct dla Firm) dla osób nieaktywnych jest przeciętny - drogie są zwłaszcza wpłaty i wypłaty w oddziale banku - 10 złotych + 0,5% wpłacanej kwoty.

Warunkową opłatą jest 9 zł za prowadzenie konta - można jej uniknąć, tak samo jak opłaty za przelewy krajowe do innych banków - wystarczy iż w miesiącu wykonamy przelew do ZUS lub przelew do US lub na konto wpłynie 2000 zł (wystarczy spełnić jeden z trzech warunków, aby konto było aktywne) - wówczas nie zapłacimy za prowadzenie konta ani za przelewy krajowe (dla nieaktywnych koszt przelewu to 0,90 zł; przelewy do ZUS i US są zawsze darmowe).

Warunkowa jest również opłata za użytkowanie karty debetowej - w tym przypadku musimy wydać 300 zł za jej pomocą albo bank obciąży nas opłatą 7 zł. Wypłata z bankomatów w Polsce jest darmowa, wpłata we wpłatomacie też jest zwolniona z opłat (powyżej 50 000 zł bank pobiera prowizję 0,15%, wpłata w oddziale banku to 10 zł + 0,5% kwoty).

Zalety:

  • dla aktywnych konto jest praktycznie darmowe, poza operacjami w oddziale.

Wady:

  • wysokie prowizje za wpłatę i wypłatę w oddziale;
  • warunkowa opłata za kartę.

Załóż Konto Direct dla firmy