Darmowe konto bankowe


4.8064516129032 1 1 1 1 1 Ocena 4.81 (31 Głosów)

Porównanie kont bankowych

Poniżej prezentujemy porównanie kont bankowych, przeznaczonych dla osób, które chcą używać konta dla celów prywatnych (konta osobiste). Porównanie pod lupą karty do konta bankowegoW prezentowanym zestawieniu uwzględniono kilka najwazniejszych dla klienta parametrów konta bankowego, takich jak opłata za prowadzenie rachunku, opłata za przelew krajowy (elixir), opłata za użytkowanie karty płatniczej (debetowej), prowizja za wypłatę gotówki z bankomatu, oprocentowanie oszczędności czy zwrot za zakupy. Są to podstawowe aspekty wyboru konta.

Poniżej znajdziesz tabelę, jednak zawarte w niej dane mogą być nieaktualne - możesz skorzystać z rankingu na kontobankowe24.pl, gdzie oferty banków są aktualizowane.

Porównywarka kont osobistych

Jak to działa?
Kolumny można sortować ze względu na różne kryteria. Niektóre dane są oznaczone dodatkowymi gwiazdkami. Oznacza to pewne warunki, wytłumaczenie znajduje się pod tabelką. Po kliknięciu w logo banku możesz przeczytać dodatkowe informacje na temat danego konta bankowego.

Z kolei kolumna "linki do banków" zawiera odnosniki do formularzy bankowych - jesli chcesz otworzyć dane konto przez internet, możesz z nich skorzystać.

BankProwadzeniePrzelew PLNKartaWypłata bankomatoproc. /zwrotyLinki do banków
Logo konta bankowego w Alior Banku 0*/12 0 0 0
0%, nie Załóż konto
Logo konta bankowego w Smart Banku 0 0 0 0 0%, nie Załóż konto
Logo konta bankowego w BNP Paribas 0*/9 0 0*/6
0* 0%, TAK Załóż konto
Logo banku bph 0 0 0*/6
0 0%, TAK Załóż konto
Logo konta bankowego w Banku Zachodnim WBK 0 0 7 0 0%, TAK
Załóż konto
Logo konta bankowego w Citi Handlowym 0*/25
0 0 0 0%, nie Załóż konto
Logo konta bankowego w Credit Agricole 4
0 3
0* /5
0%, nie Załóż konto
Logo konta bankowego w Getin Banku 0*/9.99
0 2.99/7 0 0%, TAK Załóż konto
Logo konta bankowego w Ing Banku Śląskim 0 0 0*/7
0 0%, nie Załóż konto
Logo konta bankowego w Inteligo 0 0 0*/4
0* /5
0%, nie
Załóż konto
Logo konta bankowego w mBanku 0 0 0*/4
0* 0%, nie
Załóż konto
Logo konta bankowego w Millennium Banku 0*/8
0 0*/11
0* /5
0%, nie Załóż konto
Logo banku pko 0*/6.90
0 0*/6,90
0* /1
0%, nie Załóż konto
Logo konta bankowego w Reiffeisen Banku 0 0 3 0 2%, nie
Załóż konto
Logo konta bankowego w T-Mobile Usługi Bankowe 0 0 0*/6 0 3%, TAK Załóż konto
Logo konta bankowego w Volkswagen 0 0 0 0* /1.50 0%, nie Załóż konto

Objaśnienia:

  • Prowadzenie - miesięczna opłata za prowadzenie konta. Gwiazdki: część banków oferuje prowadzenie konta za darmo pod pewnymi warunkami, najczęściej są to określone miesięczne wpływy (np. minimum 1000 złotych) lub przelewanie wynagrodzenia/emerytury/stypendium na konto.
  • Przelew - koszt przelewu złotówkowego do każdego banku w Polsce poprzez bankowość internetową (przelewy zlecane w stacjonarnych oddziałach banku są zazwyczaj płatne kilka złotych).
  • Karta - miesięczna opłata za posiadanie karty płatniczej do konta (debetowej). Gwiazdki: część banków nie pobiera opłaty za korzystanie z karty pod warunkiem wykonania nią w danym miesiącu transakcji na określoną sumę (np. 400 złotych).
  • Wypłata z bankomatów - prowizja za wypłatę gotówki w polskiej walucie z bankomatów w Polsce. Gwiazdki: część banków ma bezpłatne wypłaty tylko z określonej sieci bankomatów (np. swoje bankomaty i bankomaty sieci Euronet), lub limit możliwych darmowych wypłat w miesiącu, po wyczerpaniu którego jest pobierana prowizja.
  • Oprocentowanie i zwroty - oprocentowanie oszczędności na koncie (szczegóły w ofercie konkretnego banku). Zwroty oznaczają bonusy pieniężne za płatności dokonane kartą lub inne promocje związane ze zwrotem części płatności - określony procent takich płatności wraca na nasze konto. Do zwrotów są oczywiście określone limity (np. maksymalnie 40 zł zwrotu w miesiącu, 400 zł rocznie).

Dlaczego warto porównać konta bankowe?

Wydawać by się mogło, iż banki oferują bardzo podobne konta, zarówno pod względem możliwości jak i opłat. To jednak tylko pozory, bowiem różnica pomiędzy dwoma kontami rocznie może wynieść nawet kilkaset złotych! Jak to możliwe? Jeśli weźmiemy pod uwagę chociażby dwie opłaty - prowadzenie konta oraz prowizję za kartę - może to rocznie stanowić około 200 zł (oczywiście w niektórych bankach, przy założeniu niespełniania warunków koniecznych do zwolnienia z opłaty).

Jeśli dodamy do tego promocję w niektórych bankach polegającą na zwrotach procenta pewnego rodzaju wydatków, okazuje się iż nawet więcej kilkaset złotych różnicy to realna różnica, dlatego warto skorzystać z porównania kont bankowych. Szukasz konta dla Twojej firmy? Zobacz oferty firmowych kont bankowych.