Darmowe konto bankowe


4.9130434782609 1 1 1 1 1 Ocena 4.91 (23 Głosów)

Ranking kont bankowych

Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy ofertę trzech banków (zarówno dla kont bankowych osobistych jak i indywidualnych) , która obecnie naszym zdaniem jest najkorzystniejsza z punktu widzenia opłat i możliwości. Możesz zaufać rankingowi który prezentujemy poniżej lub samodzielnie zweryfikować wszystkie oferty kont osobistych lub kont firmowych.

Ranking kont osobistych

#1 T-Mobile Usługi Bankowe

Do niedawna niekwestionowany lider rankingu kont osobistych. Wciąż zajmuje pierwszą pozycję, jednak warunkowa opłata za kartę 6 zł wprowadzona od 1 czerwca 2015 sprawia, iż przestaje być całkowicie bezpłatne. Konto jest generalnie darmowe, ponadto oferujące unikalne korzyści dla klienta - 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu jest darmowych, wypłaty z bankomatów bezprowizyjne nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ponadto oszczędności do 5000 zł mogą być oprocentowane pod pewnymi warunkami. Zwrot części płatności za zakupy dla klientów sieci komórkowej T-Mobile.

#2 ex aequo Konto Wymarzone Raiffeisen Banku oraz konto w Bank Smart - Smart Konto

Konto Smart Banku podobnie jak T-Mobile również oferuje bezwarunkowe zero za wszystkie popularne operacje dokonywane na koncie (prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów na całym świecie, użytkowanie karty debetowej). Wadą konta jest możliwość jego zasilenia wyłącznie z innego rachunku lub poprzez wpłatę w placówce poczty lub podobnej (brak oddziałów oraz wpłatomatów). Na tym samym miejscu znalazło się także konto Raiffeisen Banku, którego jedyną znaczącą opłatą jest ta za użytkowanie karty debetowej - 3zł, poza tym konto jest generalnie darmowe, a ponadto wszystkie środki są oprocentowane - nawet do 2%.

#3 Lubię to! Konto w Banku BPH

Konto bardzo atrakcyjne - wszystkie popularne operacje darmowe bez warunków z jednym wyjątkiem. To opłata za użytkowanie karty płatniczej; aby jej uniknąć należy dokonać w miesiącu 4 transakcji (kwota dowolna). Na tle konkurencji to już jest bardzo dobra oferta, a bank BPH idzie krok dalej - jeśli założysz konto do 30 czerwca 2015 będziesz otrzymywać zwrot 3% płatności kartą (promocja "Pieniądze Cię lubią", maksymalna kwota zwrotu to 50zł miesięcznie, premię można otrzymywać przez rok). Można stwierdzić, iż konto faktycznie da się lubić.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie oferty, przejdź do porównania kont bankowych.

 

Ranking kont firmowych

#1 Konto firmowe Inteligo

Prawdopodobnie najlepsze obecnie konto firmowe. Nie zapłacimy za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów PKO i BZ WBK oraz za kartę debetową pod warunkiem wydania 100 zł za jej pomocą. Konto na tle innych wyróżnia się możliwością bezprowizyjnej wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku - jako jedyny bank w rankingu. Minusem konta jest opłata za przelew krajowy w wysokości 1 zł.

#2 Bank Smart - Smart Biznes Konto

Konto z jeszcze lepszymi warunkami niż Inteligo (brak opłat za przelew krajowy oraz bezwarunkowe 0 za użytkowanie karty płatniczej). Dlaczego zajmuje zatem drugie miejsce w rankingu? Z tego samego powodu co konto osobiste - aby je zasilić musimy to zrobić za pomocą innego rachunku bankowego albo placówki poczty lub podobnej, wypłaty możliwe jedynie w bankomatach - brak oddziałów stacjonarnych.

#3 Idea Bank Firma To Ja

Na najniższym stopniu podium uplasowało się konto firmowe Idea Banku, którego prowadzenie kosztuje bezwarunkowo 0 zł, tak samo jak przelewy. Opłaty możemy się spodziewać za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziałach (0,3%, minimum 5zł) oraz za wypłatę z bankomatów innych niż Idea Banku (2,99 zł). Ostatnią ważną opłatą jest warunkowa prowizja 4,99 zł za użytkowanie karty płatniczej (musimy nią wydać w miesiącu 400 zł, aby była darmowa).

Jeśli chcesz zobaczyć pozostałe oferty rachunków firmowych, przejdź do porównania kont firmowych.